Дмитро Кропачов: У Житомирській психіатричній лікарні хворих практично не годують

У Житомирській психіатричній лікарні хворих практично не годують

 

У Житомирській обласній психіатричній лікарні №1 Житомирської обласної ради хворих годують лише на 16% від потреби. Щоденно понад 400 пацієнтів недоотримують основних продуктів харчування. Про це розповів депутат Житомирської обласної ради Дмитро Кропачов.

«У фактичній дієті повністю відсутні такі основні продукти, як риба, м’ясо, яйця, творог, сметана, молоко, масло. Замість вершкового масла у кашу додають трохи спреду. Достатньо побачити меню», – розповідає депутат.


За його словами, така ситуація склалася у зв’язку з фінансуванням витрат лікарні на харчування (КЕКВ 2230) лише на 16% від розрахунку. У 2016 році на харчування було закладено 8 млн 493 тис. 800 грн, а затверджено лише 1 млн 363 тис. 200 грн.


«Зрозуміло, що фінансування всіх медичних установ сьогодні незадовільне, але треба враховувати специфіку кожного закладу, термін перебування хворих та розміри лікарняної каси. У психіатричній лікарні пацієнти перебувають на стаціонарі до 90 діб, у середньому – 45-50 діб, і мають харчуватися увесь цей час. Наприклад, якщо взяти тубдиспансер, де тривалість перебування схожа з психіатричною лікарнею, то на харчування там передбачено 50 грн на 1 ліжко/день, а в психіатричній лікарні виходить 4,78 грн. Не дивно, що ж таким кошторисом виходить таке «бідне» меню», – наголошує Дмитро Кропачов.


Щокварталу обласна прокуратура пише вказівки на порушення норм харчування хворих, які перебувают

ь на лікуванні в психіатричній лікарні №1, однак далі переписки прокуратури, лікарні та обласного управління охорони здоров’я нічого не йде.
«Питання в тому, що депутати затверджують обласний бюджет за поданням департаменту фінансів Житомирської облдержадміністрації. Враховуючи, що затвердження обласного бюджету – справа обласної ради, діє принцип колективної безвідповідальності. Проте я впевнений, що більшість депутатів просто не знають про цю проблему. Усі бажаючі можуть завітати до лікарні та пересвідчитися на власні очі, які там умови і що їдять хворі», – зазначив депутат Житомирської обласної ради.


Він також зауважив, що окремої уваги заслуговує стан приміщень, які потребують ремонту, наприклад туалети та ванні кімнати.


Минулого року провели ремонт дитячого корпусу (сьогодні в лікарні перебуває 42 дитини). Крім того, в лікарні постійно проходять реабілітацію учасники АТО – на їхнє утримання діє окрема обласна програма. Всього у лікарні 530 ліжко-місць, проте хворих сьогодні понад 540, фактично лікарня переповнена.


«Це питання потребує негайного втручання. Умови, в яких перебувають хворі однозначно не сприяють їхньому одужанню, вони фактично негуманні. Цю ситуацію потрібно виправити вже на найближчій сесії обласної ради 31 березня. Насамперед потрібно виділити додаткові кошти на харчування», – наголосив Дмитро Кропачов.

Прес-служба депутата Житомирської обласної ради Дмитра Кропачова

lik1

lik2

lik3

lik4

lik5

lik7

Комментарии:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Кто на сайте

Сейчас 130 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Последние комментарии: